Jak leczyć zapalenie cewki moczowej?

men - duże

Leczenie zapalenia cewki moczowej lekarz rozpoczyna od rozmowy z osobą chorą na temat NGU i/lub rzeżączki – objaśniania schemat zarażania i omawia sposoby leczenia choroby oraz ewentualne skutki uboczne, które mogą pojawić się w wyniku przyjmowania określonych leków. Ważne jest także uświadomienie partnerów o konieczności leczenia ich obojga (by uniknąć wzajemnego zarażania się) oraz przekazanie informacji profilaktycznych, dotyczących bezpiecznego seksu i sposobów zabezpieczenia się podczas stosunku w taki sposób, by zminimalizować ryzyko zakażenia się bakteriami i pasożytami powodującymi choroby weneryczne, w tym zapalenie cewki moczowej.

Zasadniczo leczenie zapalenia cewki moczowej powinno odbywać się kompleksowo. Na terapię składa się:

  1. leczenie farmakologiczne przez zastosowanie środków bakteriobójczych, dostosowanych do rodzaju bakterii lub pasożyta, które wywołały chorobę;
  2. stosowanie ciepłych nasiadówek przed snem;
  3. noszenie ciepłej, ale jednocześnie przewiewnej, bielizny wykonanej z naturalnych materiałów.

Zalecane leczenie farmakologiczne powinno opierać się na prawidłowym rozpoznaniu przyczyny choroby i dobraniu odpowiednich leków, pozwalających na wyeliminowanie drobnoustroju powodującego zapalenie cewki moczowej. W tym celu zwykle stosuje się dwa leki:

  • doksycyklinę – jest to antybiotyk o bardzo silnym działaniu bakteriobójczym, skutecznie jest w stanie zwalczyć wszystkie bakterie powodujące choroby układu moczowo-płciowego,
  • azytromycynę – to antybiotyk hamujący syntezę białek bakteryjnych, bardzo skuteczny przeciwko Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis czy Mycoplasma, będące najczęstszymi przyczynami pojawienia się zapalenia cewki moczowej.

W przypadku nieskuteczności lub niemożności leczenia wyżej wymienionymi preparatami (np. w wyniku nadwrażliwości chorego na jakąś substancję wchodzącą w skład wyżej wymienionych lekarstw), lekarz może zastosować alternatywne metody leczenia. Stosuje się wtedy zazwyczaj dwa inne leki:

  • erytromycynę, antybiotyk makrolidowy o silnym działaniu bakteriostatycznym, skutecznie działający m. in. na Mycoplasma,
  • ofloksacynę, silny chemioterapeutyk o działaniu bakteriobójczym, dobrze zwalczający m. in. Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis czy bakterie z rodziny Mycoplasma.

Leczenie zapalenia cewki moczowej powyższymi specyfikami zazwyczaj daje rezultaty w przeciągu około tygodnia do maksymalnie dwóch (przeciętnie jest to 7-10 dni). W przypadku niewyleczenia choroby do końca lub nawrotu NGU albo rzeżaczki zaleca się powtórzenie leczenia wyżej wymienionymi lekami. Jeśli leczenie nie daje spodziewanych rezultatów, a chory ma objawy podmiotowe i wyciek z cewki moczowej, można rozważyć podawanie mu metronidazolu.

Metronidazol to bardzo skuteczny lek w przypadku konieczności wyeliminowania z organizmu zarówno niektórych pierwotniaków, jak i bakterii beztlenowych. Metronidazol świetnie nadaje się do leczenia zakażeń wywołanych przez rzęsistka pochwowego czy Mycoplasma hominis. Podobnie jak pozostałe leki stosowane do leczenia zapalenia cewki moczowej, tak i Metronidazol ma działanie hamujące rozwój drobnoustroju i niszczy go przez przerywanie jego nici DNA. W ciężkich przypadkach może być konieczne, by zintensyfikować działanie leków przez podanie ich dożylnie.

Oprócz leczenia preparatami działającymi bakteriobójczo, stosuje się także leczenie objawowe. Polega ono na przyjmowaniu leków przeciwbólowych, które mają łagodzić niektóre symptomy chorobowe. Ponadto chory może pomóc sobie przez picie dużych ilości płynów w celu szybszego oczyszczenia organizmu z drobnoustrojów.

Komentarze czytelników

prazykwantel sprzedam
Metronidazol pierwotniaki pasożyty bakterie beztlenowe giardia rzęsistek odleżyny owrzodzenia ameboza giardiaza lamblioza 400mg.

Data ważnosci 01.2020.
Producent The Medicpharma, Bangkok.

Liczę 1.5zł/tabletka plus wysyłka pobraniowa z Polski lub lotnicza rejestrowana z Tajlandii 20zł.

Każdy listek opisany nazwą, składem, numerem rejestracyjnym zezwolenia na produkcję, na folii wytłoczona data produkcji 25.01.2018, ważność i numer produkcji.
Przy zakupie 100 tabletek cena 100zł, włącza koszt wysyłki.

Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com

Dawkowanie leku zależy od rodzaju schorzenia:

- bakteryjne zapalenie pochwy – zalecane 2 razy dziennie po 500 mg (rano i wieczorem), przez okres 7 dni;

- rzęsistkowica układu moczowego – aby leczenie było skuteczne, przeprowadzane jest u obojga seksualnych partnerów. Osoby dorosłe powinny zażywać 2 razy dziennie po 250 mg leku (rano i wieczorem), przez okres 10 dni. Możliwa jest także dawka wynosząca 750 mg rano i 1250 mg w godzinach wieczornych;

- zakażenie beztlenowymi bakteriami – dzieci po 12 r.ż. i osoby dorosłe powinny zażywać od 250-500 mg, 3 razy dziennie. W przypadku dzieci młodszych niż 12 lat, dawka wynosi 7,5 mg/kg masy dziecka, 3 razy dziennie;

- pełzakowica – w przypadku dorosłych dawka wynosi 750 mg, 3 razy dziennie, przez okres 5-10 dni. Dzieci powinny przyjmować 35-50 mg/kg w trzech dawkach, przez ten sam okres czasu;

eradykacja Helicobacter pylori – u osób dorosłych dawka wynosi 500 mg, 2-3 razy dziennie, przez okres 1-2 tygodni;

gardiaza – u dzieci od 2-5 r.ż. zaleca się 125 mg leku, 2 razy dziennie. Dzieci od 6-10 r.ż. spożywają tę samą porcję, lecz 3 razy dziennie. Dzieci po ukończonym 10 roku życia powinny zażywać 250 mg, 2 razy dziennie. U osób dorosłych zalecana dawka to 250 mg, 3 razy dziennie. Leczenie trwa około 5-10 dni;

ostre zapalenie dziąseł – osobom dorosłym zaleca się dawkę 250 mg, 2 razy dziennie, przez okres 3 dni. W przypadku dzieci dawka wynosi 35-50 mg na dobę, w trzech dawkach, przez okres 3 dni;
zapobieganie zakażeniom spowodowanymi bakteriami beztlenowymi – dzieci po 12 r.ż. i dorośli powinni zażywać jednorazowo 1 g, a potem 250 mg, 3 razy dziennie, do momentu przedoperacyjnej głodówki. U dzieci w wieku 5-12 lat dawka wynosi 125 mg, co 8 godzin, przez okres 48 godzin. Dzieci do 5 r.ż. i niemowlęta powinny co 8 godzin zażywać 5 mg/kg masy ciała Metronidazolu, przez okres 48 godzin;

- owrzodzenie dolnych kończyn i odleżyny – dawka dla dorosłych wynosi 500 mg, 2 razy dziennie, przez tydzień.

Na grzybice mam inne leki:

Gryzeofulwina 500mg 3zl tabletka, listki po 10

Doksycyklina 100mg 2zl tabletka, listki po 10

Amfoterycyna B 10g, butelka 40ml 80zl

Nystatyna 500 000 jednostek 2zl tabletka, listki po 8 tabletek

Ketokonazol 200mg 2zl, listki po 10.
2 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
prazykwantel sprzedam
Sprzedam leki pasozyty prazykwantel iwermektyna zentel vermox yomesan

Oferuje leki przeciw pasozytom:

Vermox Mebendazol 100mg 1zł, ważny 03.2020, odliczany z opakowania szpitalnego 1000 tabletek do torebek strunowych po 25 tabletek – glistnica, włośnica, włosogłówczyca, tęgoryjec, owsiki. Podaje się 2x dziennie przez 3 dni lub dłużej.

Yomesan Niklozamid 500mg 3zł, ważny 01.2022, listki po 4 tabletki w opakowaniu kartonowym – tasiemiec nieuzbrojony, tasiemiec uzbrojony, bruzdogłowiec szeroki, tasiemiec karłowaty. Podaje się jednorazowo w dawce 2 g.

Prazykwantel 600mg 4zł, ważny 03.2022, opakowania szpitalne po 50 i po 100 tabletek, mniejsze ilości odliczam do torebek strunowych po 10 tabletek – przywry, tasiemce. Podaje się od jednorazowej tabletki na tasiemce, do 2 dziennie przez 3 dni na przywry.

Iwermectyna 6mg 30zł, ważna 04.2019, listki po 6 tabletek, opakowanie 12 tabletek, ale mogę łatwo oddzielić z listków – glisty (ogólnie robaki obłe), nużeniec, świerzb, węgorczyca, filarioza, glista ludzka, węgorek jelitowy, włosogłówka ludzka, owsiki, wszy. Dawkowanie: 0,2mg/kg masy ciała. Nie należy przyjmować jedzenia na 2 h przed podaniem leku i przez 2 h po jego podaniu.

Zentel Albendazol 200mg 5zł – obleńce, niektóre płazińce. W przypadku zarażenia owsikiem, włosogłówką, glistą, tęgoryjcem dwunastnicy stosuje się jednorazową dawkę leku 400 mg. W zarażeniach węgorkiem jelitowym lub w tasiemczycach stosuje się tę dawkę trzykrotnie przez 3 kolejne dni. W przypadku braku efektu po 3 tygodniach można leczenie powtórzyć. W giardiozie typowo podaje się w jednorazowej dawce 400 mg/dobę przez 5 dni.

Zen Plus – lek kombinowany składajaący się z Iwermektyny 6mg i Zentel Albendazol 400mg, ważny 04.2020, listki po 1 tabletce w pudełku kartonowym. Ten lek jest znacznie silniejszy dzięki synergicznemu działaniu obu leków składowych dobranych w tych proporcjach, od tych leków podanych osobno.

Disulfiram tabletki 100mg 2zł, ważny 11.2020, listki po 10 tabletek i 500mg 3.5zł, ważny 04.2021, listki po 4 tabletki – Giardia Lamblia.

Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
2 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Julka154Witam, mam do sprzedania Ginjal Złoty Konik, oryginalny z hologramami swiadczacymi o autentycznosci leku. Kraj pochodzenia Indonezja, prod. IKONG Pharmaceutical. Posiadam 5 opakowan, pozostalych po udanej kuracji. Data waznosci do 2017r. Skład, producent I osoby ktore stosowaly gwarantuja skutecznosc leczenia schorzen ukladu moczowego, kamicy nerkowej, kamicy zolciowej, w Dnie moczanowej oraz w stanach zapalnych drog moczowych. Cena 110zl za opakowanie. Zainteresowanych proszę o kontakt:
julka154@wp.pl

6 lata temu
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.